Tripel Karmeliet

Brouwerij Bosteels „Tripel Karmeliet“

Iš draugo gyvenančio Olandijoje gavau dovanų keletą Belgiško alaus butelių degustacijai. Turiu pripažinti – iki šiol mano patirtis su Belgiškais alumis ne kokia. Tikriausiai tai tiesiog „ne mano stilius“. Na nesuprantu jų skonio ir dažno alkoholio dominavimo tiek kvape, tiek gomury.

Šiandien degustacijai išsirinkau Brouwerij Bosteels „Tripel Karmeliet“. Gamintojo svetainėje rašoma, kad alus virtas remiantis 1679 metų receptu, naudojant kviečius, avižas ir miežius.

Pats alus šiaudų – šviesaus gintaro spalvos, pastebimas lengvas mielių drumstumas. Nors alų tinkamai atšaldžiau, stengiausi pilti kampu ir neskubant, susiformavo didžiulė, porėta puta, kuri gan greitai nusėdo ir liko nedidelė, standi putos juostelė.

Aromatas labai gaivus, jaučiami citrusai, gėlės, vaisiai. Viskas labai harmoningai tarpusavyje dera. Ir kas labiausiai patiko man – jokių alkoholio kvapo užuominų! :)

Pirmas alaus gurkšnis labai malonus, receptorius užvaldo skonių lavina: bananai, apelsinai ir dar keli vaisių skoniai, kurių nesugebu identifikuoti. Visa tai paremta stipria salykline baze. Į gurkšnio pabaiga pasijaučia pakankamai stiprus pipiringas aštrumas. Ir vėl likau maloniai nustebintas – poskonyje alkoholis vos, vos juntamas ir maloniai šildo. Be to gan ilgai išlieka apynių kartumas.

Reziumuojant, alus nors ir ne visai mano skonio, bet tikrai teigiamai įtakojo požiūrį į Belgiškus alus apskritai. Manau tokių egzempliorių dėka, su laiku pradėsiu juos suprasti, o gal net ir pamėgsiu…

Aromatas: 7/10
Išvaizda: 3/5
Skonis: 7/10
Gomurys: 3/5
Bendras įvertinimas: 13/20
VISO: 33/50

Ragautas 2013 06 10

Pasidalink!Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *