Dounkelis

Dundulis „Dounkelis“

Užsukau šiandien į Špunką nusipirkti HumuLupu IPA ir še tau, kad nori – nebeturi, pasibaigė. Bet negi dabar tuščiomis rankomis namo trauksi? Nusipirkau po buteliuką Dundulio Gryno ir Dundulio Dounkelio. Buvo labai sunku išsirinkti kurį pirmą ragauti, tad paprašiau žmonos, kad išrinktų. Išrinko Dounkelį.

Bežiūrint į alaus butelių apipavidalinimą už akių užkliuvo nedidelė detalė. Etiketėje parašyta „Lager“ arba „Dark rye lager“, bet į lietuvių kalbą verčiama kaip „alus“. Aš suprantu, kad didžioji dalis parduotuvėse randamo alaus yra lageriai ir lietuviai tai yra įpratę vadinti tiesiog alumi, bet gi angliškai nerašo „beer“…. rašo „lager“. Kodėl tada bijoma tai deklaruoti lietuviškai?

Anyway… Ruginis tamsus alus (lageris), 4.8% ABV, pirkau buteliukuose po 0.5 litro. Skirtingai nuo anksčiau išbandytų Shepherd Neame produktų, ant Dundulio etiketės neparašyta kokių skonių ar kvapų turėčiau tikėtis – teks pasistengti juos identifikuoti pačiam. :)

Supylus alų į bokalą pamačiau tik putos užuominas. Nuvylė. Kaip vėliau paaiškėjo – alaus karbonizacija taip pat priartėjusi prie nulio. Reikės kada nors ateityje pabandyti šviežiai pilstomo – gal alus kitaip atsiskleis. Spalva tamsaus raudono gintaro, alus šiek tiek drumstas.

Kvape užuodžiu ruginės duonos, skrudinto salyklo ir riešutų aromatus. Alus vidutinio kūno, geriant jaučiami tie patys skoniai kaip ir aromate su papildomu saldžiu karamelės skoniu. Bet… „gazo“ nebuvimas trukdo pilnai mėgautis šiuo alumi. Dėl to jaučiuosi tarsi gerdamas šviežią, hibridinę duonos ir salyklo girą su daug laipsnių. Poskonyje pasilieka lengvas apynių kartumas ir karamelė.

Reziumuojant alus man tikrai patiko. Įsivaizduoju, kad tai būtų idealus gėrimas pavyzdžiui po pirties.

Aromatas: 7/10
Išvaizda: 2/5
Skonis: 7/10
Gomurys: 2/5
Bendras įvertinimas: 14/20
VISO: 32/50

Ragautas 2013 02 06

Pasidalink!Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone

1 komentaras

  1. Atgalinis pranešimas: Dundulis „Grynas“ | Tomo nuotykiai alaus šalyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *