Wild River

Fuller’s „Wild River“

Šiandien ypatinga diena! Visų pirma šiandien minima tarptautinė aludarių diena, su kuo ir sveikinu visus aludarius, alaus mėgėjus ir jiems prijaučiančius. Geros putos, ramių mielių bei saldaus salyklo!

Antra gera žinia – pagaliau radau daugiau-mažiau padorias taures alui. Aišku joms dar labai, labai toli iki mano išsvajotų Rastal Teku 2.0, bet jau spėjau pastebėti, kad alus iš jų ragaujasi daug maloniau nei iš mano anksčiau naudotų pintų. O ir radau jas ten, kur mažiausiai tikėjausi – statybinių prekių parduotuvėje „Senukai“. 6-ių taurių komplektas viso labo 20 litų su kapeikom.

Na ir trečia gera žinia (kaip gi be jos…) – šiandien ragauju ypatingą alų – anglų bravoro „Fuller’s“ įsikūrusio Londone alų pavadinimu „Wild River“. O ypatingas jis visomis prasmėmis. Tai šviesaus elio kategorijai priskiriamas alus, bet nepaisant to, kad jis atkeliavo iš Anglijos, šis egzempliorius įkvėptas Amerikoje sparčiai plintančios (jau ir gerokai paplitusios) craft’inio alaus kultūros. Ne paslaptis, kad amerikiečių alus nuo europietiško dažniausiai skiriasi apynių gausa ir kiek padidinta alkoholio koncentracija. Šis alus ne išimtis – jau bepilant alų pasklido iki kaulų smegenų pažįstamas apynių kvapas. Užmetu akį į etiketę ir tikrai… sudėtyje yra Cascade ir Chinook apyniai, kurie akivaizdžiai dominuoja alaus aromate. O aromatas tiesiog fantastiškas! Vienas iš tų egzempliorių kurį labiau norisi uostyti nei gerti ir tikėtis, kad jis niekada taurėje nesibaigs. Be minėtų apynių aluje dar naudojami Liberty bei Willamette apyniai. Taigi tai tikra aromatų bomba! Čia yra ir citrusai, ir gėlės, ir dar kartą citrusai, o kas svarbiausia – viskas susilieja į vieningą visumą kur nei vienas aromatas neišsišoka daug aršiau už kitus. Puikus pavyzdys kaip galima viską žudantį Cascade apynių aromatą suderinti su kitais.

Alus skaidrus kaip ašara, auksinės spalvos. Puta balkšva, nedidelė, bet ganėtinai standi. Nors atskirų pagyrų čia verta ne alaus išvaizda, o… butelio. Nepaisant to, kad etiketė ne visai mano skonio, pats butelis neįprastas, originalus ir labai sexy.

Alaus skonis taip pat ypatingas. Viskas puikiai subalansuota, geras salyklo „stuburas“. Nuryjant alų, apyniai pasijaučia su uždelsimu, o tada pasijauti tarsi valgydamas labai skanų ir gardų greipfrutą. Ir šio „greipfruto“ kartumas išlieka tikrai ilgai.

Šis alus tikrai ypatingas ir akivaizdžiai išsiskiria iš viso Fuller’s asortimento. Pirktas „Beer Barrel“ parduotuvėje. Aš asmeniškai šį alų ragausiu dar… ir tikiuosi ne kartą.

Aromatas: 10/10
Išvaizda: 4/5
Skonis: 9/10
Gomurys: 5/5
Bendras įvertinimas: 19/20
VISO: 47/50

Ragautas 2013 07 18

Pasidalink!Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *