SkuDublin

Saku „The Cream of Dublin“

Penktadienis. Vienam namie nuobodu. Nusprendžiau užsukti į GAP ir išsirinkti alaus vakaro degustacijoms. Vienas iš už akių užkliuvęs egzempliorius – estų bravoro „Saku“ alus pavadintas „The Cream of Dublin“. Juoda etiketė su geltonais atspalviais kiek priminė Guinness alų. Informacija etiketėje estų kalba, o iš nedidelio privalomo popieriuko su informacija gimtąja kalba taip ir nesupratau kas čia per alus. Bet kuriuo atveju, nusprendžiau pabandyti.

Ant etiketės užrašyta „The Cream of Dublin yra verdamas puoselėjant airių aludarystės tradicijas. Tai ir lengvas, ir tamsus alus su tiršta puta ir salstelėjusiu poskoniu – būtent toks alus, kuriuo didžiuojasi kiekvienas britiškas ir airiškas baras“. Estai puoselėja airių aludarystės tradicijas? hm… darosi įdomu…

Žadėtos tirštos putos bokale pasigedau. Puta nedidelė ir greitai dingo. Pats alus beveik juodos spalvos su rubino atspalviu.

Aromate dominuoja karamelė su pakankamai tvirtu skrudinto salyklo kvapu. Šių aromatų kombinacija priminė kaip vaikystėje iš cukraus bandydavome gamintis karamelę, šaukšte kaitindami cukrų virš dujinės viryklės. Dažnai persistengdavome ir po namus pasklisdavo aitrus sudegusio cukraus kvapas. Būtent toks aromatas jaučiamas ir šiame aluje.

Alus vidutinio kūno, o skonis tikrai maloniai nustebino, nors ir dominuoja karamelė, tačiau jos nėra per daug ir puikiai dera su išlendančiu saldžiu salyklo skoniu. Poskonyje ilgai išlieka tas pats salyklo saldumas su nežymiomis aromatinių apynių užuominomis. Nors alus ir nelabai dera prie mano nusipirkto karšto rūkymo upėtakio, manau, kad jis puikiai derėtų su desertais, o ypač ledais.

Koks tai galėtų būti alaus stilius taip ir likau nesupratęs. Manau kažkas tarp porterio ir dunkelio. O ką jis turi bendro su airišku alumi išvis neaišku. Na jei jis būtų sausas, o ne toks saldus tada gal… Bet kuriuo atveju alus tikrai neblogas ir ateityje tikrai jo dar ragausiu.

Aromatas: 5/10
Išvaizda: 3/5
Skonis: 7/10
Gomurys: 3/5
Bendras įvertinimas: 16/20
VISO: 34/50

Ragautas 2013 04 26

Pasidalink!Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *