Christmas Ale

Shepherd Neame „Christmas Ale“

Taigi, nusprendžiau ir aš rašyti blogą alaus tema. Ne tiek dėl kitų skaitytojų, kiek dėl savęs. Panašu, kad su metais vis labiau prastėja atmintis ir atėjęs į parduotuvę su tikslu nusipirkti kokio nors naujo alaus dažnai pamirštu ar konkretus alus jau buvo ragautas ir ar patiko. Todėl nusprendžiau blogo pavidalu vesti tokią kaip ir asmeninę alaus degustavimo užrašų knygutę. Tuo pačiu stengsiuosi talpinti ir su namudine aludaryste susijusią informaciją.

Šiandien visai netikėtai užklydau į „Gero alaus parduotuvę“ ir įsigijau kelis elių egzempliorius. Pradėsiu nuo pirmojo – Shepherd Neame „Christmas Ale“. 7 % ABV Kalėdinis alus, etiketė skelbia, kad tai gintaro spalvos alus, vaisinio, prieskonių ir apynių aromato, turtingo, šildančio ir glotnaus skonio.

Atvėsinam buteliuką, atidarom, supilam į bokalą ir ką gi mes matome… iš pirmo žvilgsnio, daug žadanti tiršta puta labai greitai dingo. Nors šiek tiek ir nusivyliau, bet esu iš tų žmonių kuriems alaus pasirinkimo neįtakoja produkto išvaizda. Pats alus skaidrus (primena lagerius), gražios raudono gintaro spalvos.

Etiketėje reklamuojamas vaisinis ir apynių aromatas vos juntamas, tačiau gerai jaučiasi karamelės kvapas. Ta pati karamelė dominuoja ir skonyje. Buvau maloniai nustebęs – tie 7% ABV nėra tokie agresyvūs ir nei kvape, nei skonyje nesijaučia stipraus alkoholio. Nepaisant to, išgėrus butelį galvoje laipsniai paliko savo pėdsaką.

Kaip ten bebūtų, kažkokio ypatingo įspūdžio alus nepaliko. Alų apibūdinčiau kaip paprastą, karamelinį ir stiprų. Asmeniškai iš Kalėdinio alaus tikiuosi platesnės ir išraiškesnės aromatų puokštės, ko šiame aluje labai pasigedau.

Aromatas: 4/10
Išvaizda: 3/5
Skonis: 5/10
Gomurys: 2/5
Bendras įvertinimas: 12/20
VISO: 26/50

Ragautas 2013 02 02

Pasidalink!Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *