Švyturio Keltų

Švyturio „Keltų“

Šiandien ragauju, neseniai „IKI“ tinklo parduotuvėse pasirodžiusį Švyturio „Keltų“ alų. Kad nebūčiau pavadintas troliu kuriam bet koks Švyturio produktas yra didžiausias blogis, turiu pasakyti jog turiu kelis mėgstamus šio bravoro egzempliorius. Kaip bebūtų į mano mėgstamiausio Pasaulio alaus dešimtuką tikrai nei vienas jų nepatenka, bet neretai pats nusiperku „Memelbräu„, „Balto“ ar „Old Port Ale“ buteliuką. Skaitau, kad šie trys produktai yra tikrai pavykę (to negalėčiau pasakyti apie likusius). Taigi, neturiu jokio išankstinio nusiteikimo prieš Švyturio produkciją.

Internete pasirodė atsiliepimai, kad tai anoks „English Pale Ale“, nes jame naudojama visa puokštė amerikietiškų apynių ir turėtų būti priskiriamas „American Pale Ale“ kategorijai. Nesutinku… amerikietiškam eliui būdingo stipraus apynių aromato čia nepastebėsime, o ir BJCP stiliaus apraše aiškiai parašyta: …can use any variety of hops although UK hops are most traditional... Nepaisant to, kad tai nėra etaloninis „English Pale Ale“ alus, iki Amerikietiško jam labai toli.

Na ir apie patį alų. Aromate jaučiamas malonus citrusų kvapas, kurį lengvai papildo gėlės. Alui kiek ilgiau pastovėjus taurėje išlenda duonos ir medaus kvapas. Aromatas tikrai nėra intensyvus ir jei Švyturio svetainėje skelbiamas apynių intensyvumo įvertinimas 5/5, tai tikrai intensyvumui neduočiau daugiau 2/5.
Spalva tamsaus aukso, puta balta, standi, išliekanti labai ilgai. Alus visiškai skaidrus.
Skonyje dominuoja apynys ir netgi sakyčiau pakankamai intensyviai, suteikdamas alui žemišką-žolėtą skonį būdingą daugumai „English Pale Ale“ stiliaus pavyzdžių.
Didelis alaus trūkumas – kūnas. Alus visiškai skystas, kas gal ir būtų pateisinama lageriui, bet elyje tai tikrai laikau riebiu minusu.
Pabaiga sausa, poskonyje lieka apynių kartumas, tačiau pakankamai greitai išnyksta.

Reikės būtinai pakartoti degustaciją ir dar kartą palyginti su „Old Port Ale“. Ar tik nebus, taip kad šis alus išstums „Old Port Ale“ iš Švyturio trejetuko? :)

Aromatas: 7/10
Išvaizda: 5/5
Skonis: 7/10
Gomurys: 1/5
Bendras įvertinimas: 12/20
VISO: 32/50

Ragautas 2013 10 08

Tiesa… pagaliau įsigijau savo svajonių taurę – „Rastal Teku“. Parduodama „Gero Alaus parduotuvėje“ po kodiniu pavadinimu „Švyturio degustacinė“. Kaina 10 Lt, daiktas superinis, o nepageidaujamas logotipas be jokių pėdsakų nusigrando aštria geležte.

Pasidalink!Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone

7 komentarai

 1. Artis

  Ozo GAP’e yra taurė! Bet deja firminė ŠUA krautuvelė neturėjo savo naujienos :(

  Atsakyti
 2. Ramtyns

  Tomai, mūsų skoniai matyt gan panašūs, nes ir aš savo nesenoje apžvalgoje prisipažinau, kad esu turėjęs vieną kitą ir neblogą patirtį su ŠUA produkcija. Pritarčiau dėl Memel brau ir Old Port ale – visai pusėtini alūs, o vieną kartą Memelbrau ragaujant bravoro Klaipėdos pilstyklėje GAP, šį alų vos beatpažinau – nes jis buvo puikus. Deja, kiti bandymai su tuo pačiu alumi nebuvo tokie geri, todėl darau tą pačią išvadą kaip ir anksčiau – pirma, ŠUA produkcija nėra pastovios kokybės, nors ir kokias kontrolės technologijas jie sugebėjo įpirkti. Antra, ir šis dėsnis galioja ne tik ŠUA, bet gal net dar labiau – mažosioms darykloms: alus kuo toliau nuo bravoro laike ir erdvėje, tuo nepastovesnis.

  O vat apie „Keltų“ skaitau čia tavo Tomai degustacijos užrašus ir svarstau – ar mes tą patį alų gėrėme? Aš nieko panašaus savo ragautame (pirktas buvo Palangoje, tad gan arti bravoro) neaptikau. Dar keisčiau darosi paskaičius PR pranešimus, kuriuose pasakoja apie sausą apyniavimą.

  Kas liečia mano mintį apie American pale ale, tai nereikėtų priimt to kaip bandymo kažko sukategorizuoti. Ką turėjau omeny, tai: šiems ciniškų manipuliacijų meistrams, kodėl gi nenueiti iki galo ir nepritempti šių manipuliacijų iki pusiau absurdiško lygio, pvz. pavadinti beskonį alų kur kas madingesniu American Pale Ale.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *