balta-pinta

Volfas Engelman „Balta pinta“

Pažintis su šiuo alum prasideda nuo jo įpylimo į taurę. Informacija ant dėžutės skelbia apie „tradicinį“ tokio alaus pylimo metodą taurę užmaunant ant butelio bei apverčiant. Tiesa sakant apie tokią tradiciją dar girdėti neteko, o rezultatas – neplanuotas grindų namuose plovimas. Visiem labai rekomenduoju neišsidirbinėti ir šį alų pilti į taurę kaip ir bet kurį kitą.

Alui pasklidus po kambario grindis, visame kambaryje pasijuto labai intensyvus mielių ir kalendros kvapas. Kvapas malonus, taurėje užuodžiami ir gvazdikai bei bananiniai esteriai. Alus drumstas (nors po tokio jo įpylimo drumstas tikriausiai būtų ir klasikinis lageris), ryškiai geltonos spalvos, didelė ir tvari balta puta. Vaizdas patrauklus.

Gurkšnio pradžioje dominuoja mielių skonis, tačiau vėliau išlenda gvazdikėliai ir apelsino žievelė. Poskonyje išlieka lengvas kartumas (mažai tikėtina, kad nuo apynių), gvazdikėliai. Karbonizacija optimali, finišas sausas, kūnas vidutinis.

Alus tikrai geras ir manau bus puikus vasaros iškilų kompanionas. Neabejotinai rimtas konkurentas taip liaudies pamėgtam Švyturio „Baltam“.

Aromatas: 10/10
Išvaizda: 5/5
Skonis: 8/10
Gomurys: 3/5
Bendras įvertinimas: 16/20
VISO: 42/50

Ragautas 2014 04 12

Pasidalink!Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *